Kusā sapņi sāk piepildīties

„Beidzot jūtos kā cilvēks!” atviegloti nopūtās pensionāre Dzidra, pirmoreiz atnākot uz tautskolas nodarbību Kusas skolā. Viņa paspēj uz visām interešu nodarbībām pēc kārtas un ar prieku bauda gan citu senioru,  gan jauniešu un bērnu sabiedrību. Tas nekas, ka zibenīgā Agita no 3. klases  pieaugušajiem aizsteidzas priekšā, kad jāsmalcina sīpoli belašiem.  Pieaugušie bērnos atpazīst paši sevi, jūtas krietnu gadu nastu nometuši nost.

Divi bērnības draugi, pašreizējie studenti  Ojārs un Dāvis parūpējās, lai viņu vecmamma un vectēvs nenokavē pirmo datormācību nodarbību. Abi puiši jau laicīgi uzsāka mutiskas klātienes sarunas par šo tēmu, bet, aizbraukuši uz Rīgu, katru dienu pa telefonu turpināja sniegt rekomendācijas un atgādnes. „Vecopap, vai Tu jau saģērbies?” pusstundu pirms liktenīgā brīža zvanīja Dāvis. Līdzīgi rīkojās arī Ojārs, un vecmamma, protams, izdarīja vienīgo „pareizo” izvēli.

Jā, projekts „Tautskola un brīvā laika centrs Kusas pamatskolā” uzņem apgriezienus. Ir notikušas pirmās nodarbības visās septiņās interešu darbnīcās,  cilvēku atsaucība ir liela. Izzāģēti pirmie saplākšņa spārni lidmašīnām, izveidoti smalki māla trauki, savirpinātas krāšņas papīra rozes dāvanu iesaiņojumam, sapludināti pārsteidzoši krāsu akvareļi, izcepti un notiesāti garšīgi belaši, iepazīta datora klaviatūra, apcerētas latviešu kāzu tradīcijas. Bet pāri visam- sajusts līdzcilvēku plecs, satikti sen neredzēti kaimiņi.

15. janvārī , daudziem interesentiem klātesot, tika atvērtas multifunkcionālā brīvā laika centra durvis. Centra vadītāja Iveta sirsnīgi pateicās cilvēkiem, kuri piedalījās centra tapšanā, pasniedzot zeltītus diplomus un krāsainas brīnumturziņas.  Zīmīgi, ka diplomu teksts sākās ar vārdiem „Sapņi piepildās…” . Projekta veicinātājiem un atbalstītājiem bija  iespēja atstāt krāsainu plaukstas nospiedumu uz centra „Labo darbu sienas”.  Līdz vēlam vakaram nenorima rosme ap galda spēlēm, un gaisā virmoja gandarījuma sajūta par kāda jauna ceļa sākumu. Gan klātesošajiem žurnālistiem, gan vienkārši  tāpat  cits citam kopienas cilvēki stāstīja, ko sagaida no šīm jaunajām iniciatīvām, un dalījās ar idejām, kā tās turpināt.

Agris Sārs, projekta direktors

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: