Gaisma, ko radām paši: rokdarbu klubiņš vecākiem un bērniem Drustos

Drustos par rokdarbiem ir liela interese. Gan lieliem, gan maziem patīk griezt, līmēt, locīt, veidot un darīt daudz ko citu. Mūsu rokdarbu klubiņā galvenokārt mācāmies gatavot dažādas vienkāršas, interesantas un praktiskas lietas. Un izrādījies, ka cilvēki gatavi nākt uz nodarbībām arī tad, kad visos Drustos nav elektrības, savukārt skolotāja, nodarbību vadītāja, ar sveču un dekoratīvi lampiņu palīdzību spēj radīt tiešā un pārnestā nozīmē gaišu vidi, kurā visi jūtas labi. Par to lasiet skolotājas Māras Kovrigas stāstu.

Neskatoties uz to, ka pārdošanā ir visdažādāko izmēru, formātu un tematiskā ziņā dažādu apsveikumu, sirsnīgāki un mīļāki tomēr šķiet pašu gatavotie, katram individuāli veidotie darbiņi. Tāpēc tuvojoties Ziemassvētkiem kopīgi vecāki, bērni, pensionāri un skolotāji – visi, kuri to vēlējās, gatavojām dažādus telpiskos apsveikumus. Visi strādāja ar interesi, radoši un pacietīgi. Kopīgi secinājām, ka arī no vienkāršiem materiāliem un ar vienkāršiem paņēmieniem var izgatavot ļoti skaistus, elegantus un mīļus apsveikumus.

Dāvināšanas prieks un dāvanas saņemšanas prieks. Tas kļūst vienreizējs un unikāls, ja dāvana tiek ietērpta balles tērpā, iegūst savu vienreizējo un neatkārtojamo izskatu. Profesionāļi apgalvo, ka dāvanu var iesaiņot katrs, bet par lielisku saiņotāju, līdzīgi kā par automašīnas vadītāju, vienā dienā nekļūst. Jo biežāk vingrinās, jo labāk sanāk. Pirmajā nodarbībā par dāvanu saiņošanu mācījāmies ātri, vienkārši un glīti iesaiņot dāvanas Ziemassvētkiem. Kā jau tas reizēm dzīvē notiek, gadās arī pa kādam kuriozam. Dienā, kad bija paredzēta nodarbība, jau no pusdienas laika skolā nebija elektrības, arī pulksten četros, kad vajadzēja sākties nodarbībai, elektrības joprojām nebija. Laukā jau bija liela krēsla, un redzēt arī telpā diez ko nevarēja. Iededzināju svecītes, virs galdiem novilku spuldzīšu virteni, kura darbojās ar baterijām. Neliela gaismiņa bija, galvenais – romantiski. Vispār jau domāju, ka neviens neatnāks, jo būs nobijušies no tumsas. Elektrības taču nebija visos Drustos. Liels bija mans prieks un pārsteigums, kad vērās durvis un viena aiz otras nāca sievas un pat bērni. Par prieku mums, drīz vien iedegās gaisma, un mēs varējām strādāt kā bija iecerēts.

Mēs šajā nodarbībā padarījām pat vēl vairāk, kā bija ieplānots, jo visi vēlējās savas dāvanas sapost svētkiem pēc iespējas skaistāk. Domāju, ka visi bija gandarīti par jaunapgūtajam prasmēm un motivēti šīs nodarbības apmeklēt arī turpmāk.

Gadījumā, ja nepieciešams pasniegt kā dāvanu naudu, un, ja ir vēlme sagādāt saņēmējam īpašu pārsteigumu, tad varam pagatavot īpašas formas aploksni, to noformēt. Dāvinot naudu, saņēmēja ziņā ir likt to lietā un piepildīt kāroto sapni. Vienā no nodarbībām veidojām aploksnītes. Patika, ka paši dalībnieki viens otram palīdzēja, dalījās ar materiāliem, piedāvāja labākos risinājumus.

Redzot prieku cilvēku acīs par savu paveikto darbiņu, ir gandarījums, ka mūsu skola, pateicoties Sorosa fonda – Latvija piedāvātajam projektam „Pārmaiņu iespējas skolām” ir spējusi dot cilvēkiem to, kas viņiem ir visvairāk nepieciešams. Tās ir jaunas zināšanas, tā ir sevis un savas varēšanas apliecināšana, tas ir vienkārši kopā būšanas prieks.

Arī aktivitātē „Veselīga un sportiska dzīves vide” notiek pirmās nodarbības, kur jaunieši pilnveidoja savas prasmes novusa, galda tenisa, dambretes spēlēs, kā arī trenēties trenažieru zālē. Uz nodarbībām nāk jaunieši. Lielu azartu var vērot galda tenisā. Jaunieši ir ieinteresēti aktīvi un lietderīgi pavadīt brīvo laiku, interese par spēlēm pieaug. Ļoti liela interese ir arī par hokeju. Pateicoties tam, ka kopīgiem spēkiem ir uzliets slidošanas laukums, notiek arī ļoti aktīvi treniņi, gatavojoties hokeja mačam.

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: