Druvienā aizvadītas pirmās Amatu centra nodarbības

Amatu centra izveide bija mūsu sapnis jau tūlīt pēc SFL iniciatīvas pirmās kārtas projekta – un nu tas piepildās! Pirmajās Amatu centra nodarbībās, kas norisinājās Druvienas pamatskolā 4. un 5. janvārī, kopā piedalījās 37 dalībnieki. Amatu prasmju apguve notika klūgu pīšanā, koka izstrādājumu izgatavošanā, keramikā, aušanā, pērļošanā. Druvēnieši un pa vienam dalībniekam no Tirzas un Galgauskas pagastiem ar interesi iesaistījās jaunu amatu prasmju apguvē. Tas priecē īpaši tādēļ, ka cilvēki ir gatavi apgūt jaunas zināšanas un prasmes, ir atvērti sadarbībai.

Jau 2010.gadā, kad SFL iniciatīvas ietvaros aizsākām mūžizglītības pasākumu organizēšanu vietējiem iedzīvotājiem, pārliecinājāmies, ka tas ir aktuāli, un ka vienlaicīgi veidojas interešu un domubiedru grupas. Šādu pasākumu organizēšana saliedē vietējo kopienu, dara to stiprāku, cilvēki ir gatavi sniegt savu ieguldījumu pagasta dzīves veidošanā.

Jaunajā projektā plānojam vēl daudzveidīgāku vietējās kopienas iedzīvotāju iesaisti dažādu pasākumu norisēs. Viens no tiem – Amatu centra idejas realizēšana skolas telpās. Lielākoties balstoties uz vietējiem cilvēkresursiem, pašu skolotājiem un amatniekiem, kuri vada amatu apguves nodarbības, reizi mēnesī – katra mēneša pirmajā piektdienā un sestdienā, aicinām ikvienu interesentu uz amatu prasmju apguvi Druvienas pamatskolas Amatu centrā. Nodarbībās aicinām piedalīties interesentus arī no citiem pagastiem. Esam padomājuši, lai aktivitātēs varētu iesaistīties visa ģimene. Tā tas bija arī šajā pirmajā reizē – kamēr vecāki un vecvecāki apguva klūgu pīšanu, bērni darbojās keramikā vai kokapstrādē. Svarīgi, ka katrs var atrast sev piemērotu nodarbi.

Nākošās Amatu centra nodarbības notiks 1. un 2.februārī. Sīkāka informācija Druvienas pamatskolas mājas lapā www.druvienasskola.lv.

Paldies druvēniešiem par atsaucību pirmajās Amatu centra nodarbībās!

Projekta direktore Velga Černoglazova.

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: