Drustu cilvēku dzīvē aktīvāk ienāk informācijas tehnoloģijas

Aktivitātē „IT mūsu dzīvē” notiek aktīva darbošanās, jo tiek apgūtas gan pamatprasmes, gan papildus zināšanas datora lietošanā. Apgūtas jau tēmas teksta apstrādes lietošanā – teksta ievadīšana, formatēšana, saglabāšana, attēlu, tabulu pievienošana, noformēšana, dokumentu izveide, izmantojot Tildes biroja veidnes. Šajās nodarbībās piedalās neliels dalībnieku skaits, bet ar ļoti dažādiem datorprasmju līmeņiem. Tie ir gan bērni, bērnu vecāki, gan vecvecāki.

Vērojot dalībnieku darbu, centību un interesi, var secināt, ka ir nepieciešami šādi kursi pagasta iedzīvotājiem. Priecē, ka arī vecāka gada gājuma cilvēkiem ir vēlme apgūt kaut ko jaunu, nebaidīties mēģināt, jautāt. Šīs nodarbības ir noderīgas arī tiem, kuri jau strādā ar datoru, bet vēlas apgūt to, ko ikdienā neizmanto, nepielieto. Arī bērni ļoti labprāt mācās, priecājas par to, ka katru reizi ir iemācījušies kaut ko vairāk.

Interese par datorapmācībām palielinās. Cilvēki jautā, vai varēs apgūt ne tikai teksta redaktora programmas, vai tiks mācītas fotogrāfiju apstrādes programmas, ierakstu veikšana CD, izteikuši konkrētas vēlmes, ko vēlētos iemācīties. Tas norāda, ka cilvēki nāks uz sev interesējošām tēmām un dalībnieku skaits pieaugs.

Lūk, ko saka paši potenciālie mācību dalībnieki:

  • Mārīte: „Vēlos iemācīties lietot internetbanku, veidot maksājumus. Kad Tev paredzētas šīs nodarbības? Es noteikti nākšu, jo gribu iemācīties. Un Daiga arī nāks.”
  • Maija: „Es gribēju izveidot dāvanu – CD, kur ieliktas bildes un fonā skan mūzika, bet nemācēju mūziku pielikt. Vai šādas lietas arī mācīsimies?”
  • Aija: „Kad Tev paredzētas nodarbības ar Excel programmā? Es esmu aizmirsusi dažas lietas, bet darbā prasa.”
  • Inga: „Mēs varētu apvienot savu darbošanos aktivitātēs, pie tevis datoros varētu izveidot brošūru vai kaut ko paliekošu par aktivitātēm.”

Šādi un vēl citi jautājumi tiek uzdoti no malas. Cilvēkiem ir interese. Šīs aktivitātes uzdevumi ir reaģēt un piedāvāt cilvēkiem to, kas viņiem ir aktuāls, nepieciešamības gadījumā mainot sākotnējo plānojumu.

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: