Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola pārmaiņu sākumā

Sākot ar 7.janvāri Apes vidusskola sāk apgūt savu jauno lomu – sākušās mācības septiņās grupās, un izrādījās, ka tas bija pārbaudījums gan  projekta vadības grupai, gan pasniedzējiem, kuri pirmajās nodarbībās bija tik uztraukti, ka trīcēja rokas un juka sakāmais . Taču to visu atsver prieks ,ka aktivitātes, kuras izvēlētas projekta realizācijā, ir ļoti  vajadzīgas iedzīvotājiem.

Viena no aktivitātēm – kustību nodarbības pirmskolas vecuma bērniem. Ienākot skolas zāle, viņi izbira kā zirnīši , jo tāds plašums, un iespēja justies kā slidotavā (zālē ir parketa grīda). Tomēr atskanot mūzikai, mazajiem cilvēciņiem rodas interese par skolotāju. Tiek attēlotas dažādu putnu un dzīvnieciņu kustības, vilcieniņš, zēni un meitenes salikti pāros, lai iemācītos sasveicināties. Te nu parādās personības – trīsgadīga dāmīte pieiet pie skolotājas un saka: ”Es ar Valteru nedejošu, jo viņš man kož! Es dejošu ar Robertu!”. Ar šo viedokli un situāciju jāprot tikt galā.

Angļu valodas apmācības pārsteidza ar lielo ieinteresētību. Ja grupā ar priekšzināšanām atnāca 18 cilvēki, tas grupā bez priekšzināšanām – 41! Ņemot vērā, ka skolēnu skaits klasēs nepārsniedz divus desmitus, tad tika paņemti visi soli un krēsli no blakus esošās klases. Neskatoties uz ļoti ciešo kopā būšanu, cilvēki bija pozitīvi noskaņoti, smaidoši, ļoti aktīvi iesaistījās nodarbībās.

Ārstnieciskā vingrošana arī ir ļoti apmeklēta. Pirmajā nodarbībā, kad vingrošanas telpā sanāca 26 , ierosinājām dalīties grupās. Uzreiz atskanēja jautājums: „Vai drīkst nākt uz abām?” Nepaspējām atbildēt, kad tika noorganizēta balsošana, kur visi pacēla rokas , ka apmeklēs abas nodarbības. Trešajā reizē, jau skolas aktu zāle likās par mazu, jo bija jānobīda malā klavieres. Kopā ar bērniem bija  jau 32 vingrotāji.

Kopumā projektā ir iesaistījušies novada iedzīvotāji, sākot no 3-81 gadam, tie ir pirmsskolnieki, skolnieki, skolotāji, pārdevēji, uzņēmēji, mājsaimnieces,  pensionāri, daži par no kaimiņu novada. Katru reizi skan: „Paldies!”, kas rada pārliecību, ka, pateicoties Sorosa Fondam-Latvija, esam uzsākuši īstos darbus īstajā vietā un īstajā laikā!

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: