Projekts Kusā: atbilde visiem, kuri šaubās par nākotni vai kaut ko gaida no tālienes

Aizejošā gada nogale Kusas pamatskolā iezīmējās ar spilgtu notikumu virkni. Līdz ar pirmo sniegu skolas ābeļdārzā tika atklāta āra klase. Dažas nedēļas vēlāk noslēdzās multifunkcionālā brīvā laika centra paaudžu sadarbības veicināšanai izbūve skolas pirmā stāva telpās. Nupat, 11. decembrī, pēc svinīgas darba līgumu parakstīšanas ir iedegta zaļā gaisma projektam „Tautskola un brīvā laika centrs Kusas pamatskolā”, kurš jāīsteno viena gada laikā.  Ko šie jaunumi nesīs mums, vietējiem cilvēkiem?

Skola turpmāk piedāvās regulāras vakara nodarbības jebkura vecuma cilvēkiem, cenšoties veicināt dažādu paaudžu sadarbību, kas raksturīga stiprai ģimenei. Sākotnēji būs 7 tematiskās programmas: ģimenes godi un tradīcijas, kulinārija un veselīgs uzturs, kokapstrāde, floristika, gleznošana un krāsu terapija, māla keramika, pielietojamās datorprasmes. Katru programmu vadīs attiecīgās jomas meistari un patiesi entuziasti no vietējo cilvēku vidus. Laikam ritot, projektā uzsāksim arī citas interešu programmas, ja būs attiecīgs pieprasījums.

Paralēli šīm interešu nodarbībām darbosies brīvā laika centrs, kurā būs piejamas iespējas filmēšanā un filmu veidošanā, muzicēšanā, mūzikas klausīšanās, ēdienu recepšu praktiskā izmēģināšanā, plašs galda spēļu klāsts, kā arī ikdienišķu sociālu pakalpojumu iespējas, kā veļas mazgāšana, karstais ūdens, duša.

Jau projekta sākumā ir iezīmētas tādas aktivitātes kā „Nedēļas viesis” (divreiz mēnesī), saulstāvju (Lielā diena) kopīga svinēšana lauku sētā Zalgauskā, izbraukums uz Kāzu muzeju.

Nav šaubu, ka minētie pasākumi pozitīvi ietekmēs skolas sniegtās izglītības kvalitāti, jo līdz ar projekta finansējumu uzlabosies kopējā skolas materiāli tehniskā bāze, skolēnu un skolotāju iespējas būtiski pieaugs. Skolēnu iesaistīšanās neformālajās nodarbībās attīstīs viņu sadarbības prasmes, ļaus izpausties viņu talantiem.

Kusas pamatskolai šis mācību gads nes lielus izaicinājumus: pirmo reizi skolas vēsturē nav pirmās klases un skolēnu skaits ir noslīdējis zem 100. Taču tieši šajā mācību gadā- 2013. gada pavasarī atzīmēsim arī mūsu skolas 90. gadadienu. Projekts, kuru uzsākam, varētu būt labākā atbilde visiem, kuri šaubās par nākotni vai kaut ko gaida no tālienes. Īstie spēka avoti snauž mūsos pašos. Ar piedalīšanos un aktīvu darbošanos ļausim tiem sākt burbuļot, iekrāsot mūsu dzīvi krāsaināku, interesantāku!

Fotogrāfijā redziet projekta komandu pie brīvā laika centra “plaukstiņsienas” ; tur rokas nospiedumu varēs atstāt visi, kuri paveiks kādu sabiedriski labu darbu.

Uz tikšanos Kusas pamatskolā!

Agris Sārs, skolas direktors

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: