Idejai – Līvānu seniori dāvinās adītus zābaciņus mazuļiem

1. oktobrī Līvānu biedrības „Baltā māja” labdarības akcijas „Kopā labāk” dalībnieki – seniori nodos Līvānu novada dzimtsarakstu nodaļai adītus zābaciņus dāvināšanai Līvānu novada jaundzimušajiem bērniem. 27. septembrī labdarības akcijas dalībnieki dāvinās Līvānu Sv. Miķeļa Romas katoļu baznīcai šūtus spilventiņus un krēslu paliktņus. Jau plānojot to, kādas aktivitātes notiks Līvānu novadā, biedrības pārstāvji – cilvēki ar īpašām vajadzībām, dienas centra darbinieki un klienti, izteica vēlēšanos realizēt labdarības akciju Līvānu Sv. Miķeļa Romas katoļu baznīcai. Biedrība visā darbības periodā ikgadus rīko labdarības akcijas, tomēr līdz šim vietējai baznīcai atbalsts vēl nebija veltīts. Šoreiz tika nolemts šūt spilventiņus un krēslu paliktņus, par ko jau iepriekš tika apzināts, ka tie tiešām noderēs baznīcas apmeklētājiem. Kopējiem spēkiem tika sašūti vairāk kā 60 krēslu paliktņi un spilventiņi, kam dekoratīvos audumus un materiālus nodrošināja projekta finansējums un SIA „Sencis” audumu atgriezumi. Darbošanās visvairāk notika biedrības dienas centra telpās un šūšanas darbu veikšanā vislielāko ieguldījumu sniedza dienas centra apmeklētāji un darbinieki.

Savukārt seniori izteica vēlēšanos realizēt labdarības akciju, kura būtu veltīta jaundzimušajiem novada mazuļiem. Biedrība ik gadu rīko labdarības akcijas, kuru aktīvi dalībnieki allaž ir arī seniori. Ierosme adīt zābaciņus aizgūta no kaimiņiem- Zasas pagasta pensionāriem, kuri par šādu atbalstu pagasta jaunajām ģimenēm dalījās kādā tikšanās reizē pagājušā gadā. Labas idejas un teicami veiktus darbus vienmēr ir vērts pārņemt un turpināt! Pēc Līvānu novada dzimtsarakstu nodaļas sniegtās informācijas šogad novadā reģistrēti jau 47 jaundzimušie ( uz 01.09.2012) un 2011. gadā kopā reģistrēts 71 jaundzimušais.

Labdarības akcijai čaklās seniores ir uzadījušas vairāk kā 50 mazus krāsainus zīdaiņu zābaciņus, čaklākās adītājas bija Elizabete Cimare, Leontīne Siņicina, Marina Ivanova un citas. Dzija un materiāli tika nodrošināti no projekta finansējuma, bet par senioru padarīto sirdsdarbu jaunajiem vecākiem vēstīs zābaciņiem klāt pievienotā kartīte ar vēlējumu: „Mazais, audz stiprs, vesels un laimīgs!”.

Akcijas dalībnieki adītos zābaciņus dāvināšanai Līvānu novada jaundzimušajiem bērniem nodos Līvānu novada dzimtsarakstu nodaļā 1. oktobrī plkst. 11.00. Šis datums nav izvēlēts nejauši, jo 1. oktobris ir Starptautiskā veco ļaužu diena- diena, kad paaudzes var palīdzēt viena otrai.

Akcija notiek sadarbības projekta „Kā apvienot indivīda vajadzības un kopienas labsajūtas pieaugumu: atbalsts vietējo nevalstisko organizāciju lomas spēcināšanai” ietvaros. Projektu finansē „Atvērtās sabiedrības fondu Izglītības atbalsta programma” kā daļu no plašākas iniciatīvas.

Inguna Badune, projekta koordinatore

komentāri


Comments are currently closed.