Izvalta. Gads pēc projekta beigām

Ir pagājis gads pēc projekta beigām. Kas noticis šajā laikā Izvaltā? Izvaltieši darbojoties projektā „Pārmaiņu iespējas skolām” ir novērtējuši pozitīvos ieguvumus un nepārtraukti meklē risinājumus tālākajai darbībai. Tā tika izveidota biedrība „ATTĪSTĪBAI” ar mērķi veicināt kopienas attīstību izglītības un ekonomiskās stabilitātes veicināšanas jomā. Netiek zaudēta cerība iegūt finansiālu atbalstu dažādu fondu izsludinātajos projektu konkursos, meklējot sadarbības partnerus, ziedotājus un sadarbojoties ar pašvaldību. Ieskats notikumos: Turpinās bērnu radošo pulciņu darbs un neizpaliek rezultāti. Gribas atzīmēt teātra pulciņa 3.vietu un lietišķās mākslas pulciņa 1.vietu Latgales novadā, folkloras kopas izcīnīto ceļazīmi uz festivālu Baltica. Savukārt sasniegumi dod iespēju piedalīties forumos, festivālos un mudina darboties vēl radošāk.

Septembrī Izvaltā notika viens no Latgales novada Mazpulku projektu forumiem. Gribas atzīmēt, ka Miķeļdienas svinēšana plašākai publikai aizsākās projekta „Pārmaiņu iespējas skolām” laikā. Tā programmā bija „Miķeļtirgus”, projektu aizstāvēšana, sporta aktivitātes mazpulcēniem un draugiem, radošās darbnīcas „xxx”, taciņa „Vasals, Izvoltā!” un noslēgumā Rudens balle. Pasākuma apmeklētāju skaits bija tuvu 300. Organizēšanā iesaistījās gan lieli, gan mazi: skolēni un viņu vecāki, skolotāji, pašvaldības darbinieki, uzņēmēji un amatnieki.

Izvaltā tika uzbūvēta laipiņa pāri Rudņas upei, tā ceļot izvaltiešu dzīves kvalitāti un apmierinot sociālās vajadzības. Projekta rezultāts ir ilglaicīgs – tas ir ieguldījums cilvēku labklājībā. Laipiņa ir droša un pievilcīga. Visas aktivitātes tika veiktas biedrības biedru brīvprātīgā darba rezultātā. Strādājot pie laipas būvniecības, izveidojās domubiedru grupa. Tas rosina domāt, ka būs jauni projekti, jauni darbi, jauni izaicinājumi un cilvēki, kuri darbosies kāda laba mērķa labā. Šis projekts deva arī pozitīvu ieguldījumu izvaltiešu saliedēšanā. Tas pierāda, ka iedzīvotāji paši var palīdzēt sev un līdzcilvēkiem.

Līdzdalība projekta “Eiropas iedzīvotāji kopienu labklājībai” debatēs Latvijā un starptautiskajā vietējo kopienu organizāciju konferencē, kas notika 7. – 9. oktobrī Budapeštā, Ungārijā. Šeit kopienu organizāciju pārstāvjiem no dažādām valstīm bija iespēja dalīties pieredzē, savukārt projekta īstenotājiem iespēja uzkrāt zināšanas un praktisku pieredzi, ko turpmāk varēs piedāvāt visā Eiropā.

Darbošanās mudina izaicinājumiem – viens no tiem ir Comenius projekts 2011-2013.

Aktivitātes nomaina viena otru, tāpat kā diena nomaina nakti. Katrā darbā ir piliens prieka un piliens skarbuma. Taču neskatoties ne uz ko ir aktīvie iedzīvotāji. Iedzīvotāji, kuri plecu pie pleca salīp ap jauno ideju, kas uzbur viņos vēl neesošā pojekta nākotnes vīziju.

Ticu, ka Izvalta ir un būs tā vieta, kur varēs spert pēdu pa pēdai, pa ceļam uz Laimes zemi… Par prieku visiem – lieliem un maziem kopienas iedzīvotājiem!

Ar sveicieniem, Inga Izvaltā.

komentāri


Comments are currently closed.