No Baldones līdz Rīgas svētkiem – kopā ar partneriem

Iniciatīvas „Pārmaiņu iespējas skolām” laikā Baldonē izveidojām darbnīcu kompleksu, taču ne jau projektā iegūtās materiālās lietas bija galvenais ieguvums; svarīgākais joprojām ir tas ieguvums, „ko kodes un rūsa nemaitā” – gan zināšanas, sadarbības partneri, jauni paziņas. Viens no šīs vasaras notikumiem bija piedalīšanās Baldones svētkos – braucamo rīku kolekcija un vizināšanas ar to patika visiem. Savukārt jūlija vidū saņēmām uzaicinājumu kopā ar partneriem veidot dienu Stacijas laukumā Rīgas svētku laikā, un pirmais, kas nāca prātā: jāiesaista arī sadarbības partneri no SFL iniciatīvas – Vīpes pamatskola un Zilupes Mākslas uz mūzikas skola. Tā nu 20. augustā rādījām, ko mākam.

Programma bija veidota kā nepārtraukta darbība – koncerts, starptautisks spēkavīru turnīrs „Tautas spēks 2011”, sporta demonstrējumi un aktīvu nodarbību iespēja katram visas dienas garumā. Pasākumu vadīja Raivis Vidzis un IK „Salavecis” pārstāvis un Rūķu skolas vadītājs Andris Reizups. Programma tika sastādīta iekļaujot tajā vispusīgus žanrus un izpildītājus, gan mūziku, dejas un arī dzejas lasījumus, amatnieku klātbūtni – tik raibi, kā mēdz būt stacijas laukumā, lai parādītu cik saskanīgas var būt gan dažādas kultūras, gan nodarbes. Spēlēja gan koklētāju ansamblis „Dzītari”, gan skanēja baltkrievu, krievu, armēņu, poļu, afrikāņu u.c. tautu dziesmas; bija arī Ķīnai raksturīga uzstāšanās ar krāšņiem pūķiem. Skaisti iederējās Zilupes mūzikas un mākslas skolas audzēknes Erikas Lagušnikas izpildītā deja “Alise Brīnumzemē” un mūsdienu deju studija Teixma– tas viss kopā raksturoja mūsu dažādību.

Ar savu redzējumu „Ceļš uz gaismu” koncertu sāka nodibinājuma „Tautas palīdzības fonds” pārstāvji – pavisam jauna bērnu grupa „Stariņš”, kuras pamatsastāvs dzīvo vienā Rīgas pilsētas sociālā mājā un viņu sapnis ir rotaļu laukums. Uzstāšanos kuplināja soliste Līga Prostakova.

Redzējām mūsdienu deju uzvedumu „Caur džungļiem” Ogres novada deju studijas TEIXMA izpildījumā.

Dienas vidū spēlēja Baldones koklētāju ansamblis „Dzītari”, kas koncertējis daudzās valstīs, un tā vadītāja Valda Bagāta no dibināšanas māca nu jau pirmo dalībnieču meitas, bet koncertos var dzirdēt dažādu sastāvu, kas ir mainīgs un izpilda tik dažādas melodijas, arī neierastu kokles repertuāru. Bija plaša tautas un mūsdienu deju programma, ko sniedza Latvijas krievu kopienas ansamblis „Sudaruška”, Jēkabpils novada pārstāvji – biedrība Rodņk, ansamblis Berendeika un citi. Dienas gaitā varēja uzdot jautājumus un iepazīt Baltijas Starptautisko akadēmiju..

Visas dienas garumā katram bija dota iespēja pašam izmēģināt Baldones skolēnu un skolotāja Arnolda Ziemeļa projektēto un kopā ar skolēniem izgatavoto videi draudzīgo trenažieri. Varēja kā īstā meistaru pieturā apskatīt pie autobusiņa izvietoto Krustpils novada Vīpes pamatskolas un Amatniecības centra „Māzers” dalībnieku darbus. Vīpes pamatskola piedāvāja apskatīt no saplākšņa veidotas koka rotaļlietas un arī pašiem piedalīties radošajā procesā. Vīpes Amatniecības centra dalībnieki ļāva arī vērot un pašiem apgūt pērļošanu un tapošanas prasmes, iepazīties ar izstādi un ļoti iepatikušos darbus iegūt sev par ziedojumiem.

Šis pasākums kopumā ir kā sastapušies daudzi dažādie ceļi, kas satecējuši kopā te – Rīgas Stacijas laukumā, lai kopā rādītu to dažādību Rīgas 810.jubilejā, ko droši varēja nosaukt „Dzīvā Rīga”. Pasākums bija veidots visu ērtībai un katra interesēm, to varēja baudīt gan stāvot, gan sēžot, gan kustībā esot.

Tā bija iespēja redzēt vēl neredzēto, dzirdēt – nedzirdēto un izgatavot kādu praktisku un skaistu lietu, ko paņemt kā dāvanu no Rīgas 810.gadadienas sev vai mājā palikušajiem. Publika bija visu dienu – tik dažāda un mainīga, bet visu laiku daudzskaitliska.

Pasākumu veidoja biedrība „Tuvo un Vidējo Austrumu institūts”(TVAI) sadarbībā ar Baltijas Starptautisko akadēmiju (BSA) un citām organizācijām. Priecājamies, ka arī mēs, baldonieši, kopā ar Zilupes Mākslas un Mūzikas skolu un Krustpils novada Vīpes pamatskolu sniedzām savu ieguldījumu šīs skaistās dienas tapšanā.

Dzintra Ziemele, Baldonē

komentāri


Comments are currently closed.