Druvienā dzied, danco, gatavo kokles, sporto

un tas vēl nebūt nav viss! Druvienas pamatskolā šovasar vienu nometni nomaina nākamā un katra no tām ir interesanta, aktīva un pieprasīta. Pateicoties Gulbenes novada pašvaldības atbalstam, līdzdalības maksa nometnēm ir drīzāk simboliska, ja ņem vērā to, cik daudz bērni šajā laikā iegūst.

No 1. līdz 8. augustam notiks Kokļu gatavošanas darbnīca, kuras ideja tik ļoti sajūsmināja rīdziniekus pagājušā gada decembrī iniciatīvas konferences laikā. Organizatori saka: ja esi gatavs pacietīgi strādāt, tad nometnes beigās kokle sāks skanēt. Un, lai skanējums vēl labāks, turpat būs iespēja apgūt arī latvju rakstus kokļu rotāšanai.

No 8. līdz 12.augustam notiek Folkloras nometne lieliem un maziem, kurā druvēnieši turpina paaudžu kopā aicināšanas tradīciju. Līdz ar to dalībnieku vecums plānojas būt no 7 līdz krietni 50+ gadiem.  Nometnes dalībnieki mācīsies spēlēt kokles, stabules, bungas, veidos latviskus rotājumus, kā arī stiprinās komandas garu un pat iepazīsies ar austrumu cīņām; tā teikt – kultūru daudzveidības klātbūtne vienmēr sniedz īpašu garšu.

Bet jau jūlijā druvēnieši baudīja sporta nometnes priekus, izmēģinot spēkus gan vieglatlētikā, gan orientēšanās sportā, gan izbaudot allaž tik iecienīto nakts trasīti.

Druvienas pamatskola vasarā neskumst; tā uzņem enerģiju un kopā ar skolēniem gatavojas jaunajam mācību gadam, kurā vasaras semestrī apgūtais būs ļoti noderīgs.

komentāri


Comments are currently closed.