Aicinājums uz Tirzu 6.augustā

Aicinām  piedalīties dzejnieces Tirzmalietes 135. jubilejas pasākumos š. g. 6. augustā plkst.11.00 Tirzas pamatskolā:

  • piemiņas plāksnes Dzelzkalnu dzimtai atklāšana;
  • konference „Skolas un skolotāja vieta un loma sabiedrībā 19.-20.gs. mijā un mūsdienās”.

Daudziem tautā mīlētiem un atzītiem kultūras,  mākslas un zinātnes  darbiniekiem šūpulis kārts Tirzas pagastā. Tā sagadījies, ka vairākiem no viņiem šogad ir apaļas jubilejas. Arī dzejniecei  Tirzmalietei šogad aprit 135 gadi.

Dzelzkalnu dzimtai, no kuras nāk tautā mīlētā dzejniece, ir nozīmīga vieta Tirzas skolu vēsturē. 6.augustā Novadnieku dienu ietvaros notiks Tirzmalietes jubilejas pasākums.


Funny Pranks, Gags, and T-Shirts

Plkst 1100 plānota piemiņas plāksnes atklāšana Dzelzkalnu dzimtai. Plāksne tiks atklāta pie Tirzas pamatskolas, tā būs dzimtas pārstāvja Normunda Treija no Tirzas pagasta „Vēverbrantiem” dāvinājums. Skanēs tautā populārās dziesmas „Ved mani  Dievs” un „Es dziedāšu par Tevi, tēvu zeme…” ar Tirzmalietes vārdiem. Pēc šī pasākuma notiks konference „Skolas un skolotāja vieta un loma sabiedrībā 19. un 20.gs. mijā un mūsdienās”. Konferences dalībnieki dalīsies atziņās par skolu un skolotājiem laiku lokos, par nezūdošām vērtībām mainīgajos apstākļos un par sabiedrības prasībām mūsdienu skolai.

komentāri


Comments are currently closed.