Jaunas idejas un darbi Makašānos

Pavasaris Makašānu Dzīvās Mākslas centrā atnācis ar jaunu rosīšanos. Lieli un mazi dažādās tehnikās darina centra un skolas prezentācijas priekšmetus – nelielas koka rotaļlietas, linu maisiņus ar pērlīšu uzrakstiem, austus dekorus un citus suvenīrus. Labāko darbu process tiek fotografēts un aprakstīts, lai papildinātu „Skrīņa” krājumu.
Centra darbinieki dibina jaunus sakarus ar amatniekiem, kas varētu sadarboties, daloties savās prasmēs ar citiem. Savukārt sadarbībā ar uzņēmējiem tiek briedinātas jaunas attīstības idejas, kas dos iespēju skolas absolventiem pārbaudīt savas iemaņas un prasmes īstos kokapstrādes uzņēmumos.
Skolēnu grupa kopā ar skolotāju, līdzi ņemot datoru, projektoru un amatu darinājumus, devās vairākos izbraucienos uz kaimiņu skolām, lai stāstītu par visām labajām lietām, kas notiek Makašānos. Aprīlī un maijā koka skulptūru dārzu papildinājuši seši jauni objekti, ko gatavojuši 12.klases skolēni.
Lai iepazītos ar „Pārmaiņu skolu” dalībniekiem un projekta veikumu, šī gada 16.maijā Makašānu Amatu vidusskolu un Makašānu Dzīvās Mākslas centru apmeklēja Sorosa Fonda – Latvija pārstāves Liesma Ose un Aija Tūna, kā arī Ārkārtas palīdzības fonda pārstāvji Olga Tarasova (Ņujorka) un Marks Baczoni (Budapešta). Viesi tikās ar skolotājiem, projekta darba grupu un apmeklēja amatu darbnīcas, bet nākamajā dienā apciemoja izcilo Vērēmu pagasta keramiķi Viktoru Pankovu.


Funny Pranks, Gags, and T-Shirts

Informāciju sagatavoja Gunega Rancāne

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: