Izglītības speciālisti ieklausās pārmaiņu skolu pieredzē

Starptautiskās nedēļas “Izglītība visiem” ietvaros laikraksts „Izglītība un Kultūra” sadarbībā ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) un Rīgas Valsts 3. ģimnāziju organizēja diskusiju „Latvijas skolu loma pašvaldību ilgtspējīgā attīstībā”, kurā piedalījās Sorosa fonda – Latvija (SFL)  iniciatīvas „Pārmaiņu iespējas skolām” koordinatore Aija Tūna, LIZDA Izpildbiroja speciāliste vispārējās izglītības jautājumos Baiba Bašķere, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas direktors Andris Priekulis, UNESCO LNK izglītības sektora vadītāja Baiba Moļņika, Latvijas Pašvaldību savienības Izglītības un kultūras jautājumu komitejas priekšsēdētāja un Jaunpils novada pašvaldības priekšsēdētāja Ligita Gintere, Allažu pamatskolas direktore Sandra Tukiša, Ogres novada priekšsēdētāja vietniece Vita Pūķe. Diskusijas dalībnieki secināja, ka skola Latvijas sabiedrībā joprojām tiek uzskatīta par katras apdzīvotas vietas „sirdi”. Viņi uzskata, ka „sirds pukstēšanu” var nodrošināt dedzīgi līderi, kas ar savām idejām spēj aizraut pārējos arī tajās vietās, kur skolēnu skaita samazināšanās dēļ skola ir jāaizslēdz. Arī pašvaldības ir ieinteresētas atbalstīt iedzīvotāju iniciatīvas.  SFL iniciatīva sniegusi labus piemērus un uzmundrinājusi tālākajam darbam. Pilnu diskusijas publikāciju var atrast www.lizda.lv/?jaunums=322

komentāri


Comments are currently closed.