Vārkavā top musturdeķis.

Rudens raža guļ pagrabos un arodos. Atmoda sākusies Vārkavas pamatskolas adīšanas darbnīcā.

Vārkavieši apgūst dažādus adījumu musturus. Ada gan pieredzējušas adītājas, gan iesācēji. Praktiskās apmācības darbnīcu vadītājai Dagmārai Skutelei jau labu laiku mieru nedeva ideja par musturdeķa gatavošanu. Izrādās, ka šo pašu ideju arī auklēja projekta „Skola mazam un lielam” direktore Skaidrīte Medne.

Vārkavieši ada un viens no otra mācās dažādus musturu rakstus. Instrukcijā ir divi noteikumi: adām ar 3.5 mm izmēra adāmadatām un attiecīga biezuma dziju, paraudziņa izmēri 15X 15 cm. Viss pārējais ir atļauts. Adīšanas darbnīcā valda jautra un nepiespiesta gaisotne. Šo noskaņojumu adīšanas procesā ienes novada kultūras dzīves vadītāja Ilga Pokšāne, Vārkavas novada sociālais darbinieks Raimonds Vilciņš, pagasta pārvaldes vadītāja Inta Kivleniece, muzeja un kultūras nama darbinieki, bērnu vecāki, pensionāri, zemnieki, skolotāji. Publika visnotaļ raiba. Mēles raisās, pirksti kust, laiks skrien nemanot. Noadītie paraudziņi sagulst uz galda kā raibas rudens lapas.

Radošajā darba procesā top jaunas idejas, tiek meklēti risinājumi problēmām un sasāpējušiem jautājumiem.

Es domāju, ka šis musturdeķa adīšanas process nojauc barjeras starp dažādiem amatiem, profesijām, statusiem!

Ja jums ir arī kāds savs īpašais musturs, ievērojot adīšanas instrukcijas divus noteikumus, varat to noadīt un pievienot Vārkavas raibajam musturdeķim.

Skaidrīte Medne

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: