Rudens svētki Užavas rotaļu grupā.

Šogad septembris iepriecināja ar siltām, saulainām un vasarīgām dienām. Bieži tās nomainīja lietavas, vēstot par rudens tuvošanos un liekot raizēties par ražas novākšanas darbiem.

Skolas rotaļu grupā septembrī valdīja rosība. Pastāvīgajiem grupas apmeklētājiem pievienojās jauni audzēkņi, kuri nu jau apraduši un iejutušies kolektīvā. Audzinātājas iekārtojušas un sakārtojušas telpas pēc remonta. Kopīgi darbojoties, radās ideja sarūpēt bērniem svētkus.

Septembris ir rudens saulgriežu laiks. Bērni kopā ar audzinātājām mācījās dziesmas un dzejoļus par rudens tēmu. Bija arī mājas uzdevums – izveidot rudens kompozīciju no dabas veltēm un svētkos ierasties rudenīgā tērpā. Paldies vecākiem, audzinātājām, auklītei par jaukajām kompozīcijām un ieguldīto darbu.

Svētkus ieskandināja kopīgi dziedāta dziesma – I. Zelmenes „Rudu, rudu, rudenīti”. Bērni skandēja tautas dziesmas. Paši mazākie dziedāja par zaķēnu, vāverēnu un lācēnu, kuri ar bažām gaida rudeni, savukārt vecākie audzēkņi – par čaklo ežu ģimeni un mānīgo kastani.

Visus pārsteidza dāsnās Rudens mātes ierašanās. Viņas lielajā grozā bija paslēpušies burkāni, kāposti un citas rudens veltes. Kopā ar Rudens māti bērni minēja mīklas, cienājās ar skābajām dzērvenēm, izkustējās rotaļās un izveidoja savu rudens kompozīciju.

Rotaļu grupā ciemojās un svētkos līdzdarbojās arī viesi – Sorosa fonda – Latvija pārstāvis Valdis Kudiņš, novada domes pārstāvis Dainis Veidemanis. Svētku izskaņā visi baudīja skolas direktores un Rudens mātes sarūpēto cienastu – gardās burkānu un ābolmaizes.

Ilze Geste

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: