Ķuršu ķoniņu diena Turlavā

Paldies, paldies-  Turlavas „Dzīvotprieka skolai”  21.augustā skanēja no Kurzemes, Rīgas un pat no Rēzeknes,  no kurienes bija atbraukusi Vidiņu ģimene. Ar SFL atbalstu Turlavā  īstenojās pasākums „Kuršu ķoniņu diena”. Sarosījās  gan vēsturnieki – skolā notika vēsturiskie lasījumi, gan  Kuldīgas novada  muzejs, kas uz skolu atveda krātuves materiālus par kuršu  ķoniņiem. 

Ciemiņiem bija iespēja pabūt brīvciemu tirgū – nopirkt pa pīrāgam, zeķu pārim vai medus kārei, nobaudīt klimpu zupu, baudīt koncertu. Teiku par Turlavu viesiem rādīja Turlavas skolēni, kam sekoja teatralizēts uzvedums iz ķoniņu dzīves ar skatu no  sendienām un  pličāšanas ainām,alu ko nevarēja izdzert lēja uz galda, un tad ar rokām pa to ritmā pličāja.Tālāk sekoja  ziņnešu  skrējiens ar uzdevumiem un  neizpalika arī ek skursija pa brīvciemiem. Vakarā visus pašmāju ļaudis un ciemiņus priecēja Kuldīgas folkloras kopa ‘’Kūrava”, kam ar dziesmām pievienojās ķoniņu pēcteča Ilmāra Meža ģimene.

Noslēgumā kā veci, tā jauni ballējās pūtēju orķestra pavadījumā.

Laba vēlējumi un pateicība izskanēja vēl ilgi pēc pasākuma, un te nu liels paldies jāsaka SF Latvija, jo ja nebūtu naudas devēja, nez vai mēs būtu uzdrošinājušies rīkot kaut ko tik vērienīgu. Paldies SFL arī no Latvijas ķoniņu ģimenēm! Ceram, ka  esam aizsākuši  skaistu, vajadzīgu  tradīciju visai Kurzemei.

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: