Balva labākajiem – ekskursija uz Rīgu!

Rugāju novada vidusskolas Skolēnu pašpārvalde, labākie Zinātniski pētniecisko darbu autori un ,,Kāpēcīšu” konkursa dalībnieki projekta ,,Skola kā patvērums un daudzveidīgas izglītības centrs Rugāju novada iedzīvotājiem” ietvaros dodas ekskursijā uz Rīgu.

Aktīvi un čakli darbodamies skolēnu pašpārvaldē un organizēdami dažādus pasākumus projekta ietvaros ,,Pārmaiņu iespēja skolām”, Rugāju novada Skolēnu pašpārvalde un skolēni, kuri uzrādīja labus rezultātus pagājušā mācību gada ZPD skolas konferencē un čaklākie sākumskolas konkursa ,,Kāpēcīši” dalībnieki bija nopelnījuši atraktīvu pasākumu. Tā viņi izvēlējās doties ekskursijā uz Rīgu.

Rīgā ekskursanti apmeklēja Gētes institūtu Vecrīgā, kurā aplūkoja animācijas filmiņu izstādi. Apskatījušies dažas animācijas filmiņas, ekskursanti devās tālāk uz boulinga centru ,,Bowlero”. Boulings tika spēlēts ar lielu azartu. Kā izrādījās, tad daži bērni no sākumskolas klasēm boulingu spēlēja pirmo reizi. Spēlē iesaistījās arī skolotājas: Velta Kadakovska un Evija Konivale. Protams, viņām neizdevās uzveikt boulinga lietpratējus, bijušos skolas absolventus. Kad skolēni pēc sirds patikas bija izspēlējušies boulingu, viņi devās uz  t./c Spice ,,Lido” ēšanas kompleksu, kurā tos sagaidīja klāti galdi. Bērni bija sajūsmā par garšīgajām pusdienām.

Sākumskolas mazie ,,Kāpēcīši” izmantoja izdevību un piedalījās t./c. Spice rotaļu pilsētiņas atrakcijās. Tomēr vakara pasākumu visi gaidīja ar lielu nepacietību.   Daudzi no skolēniem , arī skolotājas TV šovā ,,Latvijas zelta talanti” piedalījās pirmo reizi. Interesants bija jau pats sākums, kad ,,Sapņu fabrikā „ vajadzēja ierasties jau apmēram stundu pirms šova sākuma, lai uzklausītu šova veidotāju, režisoru un operatoru norādījumus. Šova apmeklētāji saņēma arī plakātus no ,,Zelta Zivtiņas,, uz kuriem varēja sarakstīt dažādus uzmundrinājuma tekstus.  Skatoties mājās pie TV ekrāniem, mēs neredzam šova sagatavošanas procesu. Pie TV ekrāniem dažbrīd šovs liekas garlaicīgs un kaitina pārlieku garās reklāmas. Turpretī, atrodoties šovā klātienē, laiks paskrēja nemanot, un arī reklāmas nelikās tik kaitinošas. Skatoties šovu, kurā piedalījās daudzi atraktīvi jaunieši, rādot gan savu dziedātprasmi, gan dejotprasmi, triku veiklību ar BMX riteni, bikboksu, bungu ritma spēles un citas atraktīvas prasmes,  radās pārliecība, ka arī mūsu pusē ir daudz talantīgu bērnu un jauniešu. No Latgales šajos šovos piedalās salīdzinoši maz jauniešu, iespējams mūsu puses jaunieši ir kautrīgi un mazāk uzņēmīgi, lai dotos uz talantu atlases vietām. Bieži vien dabas dotā talanta izkopšanai ir nepieciešami līdzekļi. Ne visiem mūsu puses vecākiem šie līdzekļi ir. LNT šovs sadarbībā ar Zelta Zivtiņu dod iespēju kļūt pamanāmiem lielākai daļai skatītāju. Daudzi jaunieši pēc Talantu šoviem ir kļuvuši daudz populārāki. Uzvaras gadījumā dalībnieks saņem arī materiālu atbalstu. Tas varētu būt labs starta kapitāls pilnīgākai talanta izkopšanas iespējai. Ir cilvēki, kas kritizē daudzo Latvijas TV šovu ideju un norisi. Protams, katrs šovs ir sava veida reklāma arī veidotājam (piemēram, Zelta zivtiņai), bet piedalīšanās šovā- tā ir katram dalībniekam iespēja parādīt sevi.

Šova noslēgumā uz skatuves kāpa iepriekšējā Talantu šova uzvarētājs Dainis Skutelis un latgaliešu valodā izpildīja mūsu novadnieka Tāļa Matīsa mīļāko dziesmu ,,Brūnacīte”. Tas bija tik jauki, silti, sirsnīgi un, protams, talantīgi. Atgriezušies mājās no šova, skolā ar pašpārvaldi pārrunājām šova norisi. Skolēniem šovs patika, arī mūsu skolā ir daudz talantīgu jauniešu, kas gaida īsto brīdi, lai savu talantu parādītu.

Ekskursijā pavadītā diena visiem paliks spilgtā atmiņā, jo šos daudzos izklaides pasākumus skolēni varēja apmeklēt par velti. Bērni bija priecīgi, ka viņu nopelnītā ekskursija bija tik interesanta. Esam sākuši domāt par jauniem pasākumiem.

Labie darbi krājas, talanti meklē jaunas iespējas.

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: