Rosīga nedēļa Kurmenē

Kurmenes pagasta bērniem un skolēniem bija fantastiska iespēja piedalīties rotaļās un atrakcijās nedēļas garumā no 16.-20.augustam. Lai visas dienas nebūtu vienādas, mēs tām devām nosaukumus: Lieliskais trijnieks, Pirātu diena, Pasaku tēlu diena, Bumbu diena un Tūrisma diena.

Atsaucība bija liela, ieradās bērni vecumā no 3 līdz 11 gadiem. Bija gan Kurmenes pagasta bērni, gan viņu radinieki no citiem pagastiem. Pat brālis ar māsu, kuri mācās Anglijā, bija ieradušies mūsu pasākumā.

Bērni varēja piedalīties gan komandu spēlēs, gan individuālās atrakcijās. Es domāju, vislielāko jautrību bērniem sagādāja dejošana pa pāriem ar balonu starp deguniem, vēderiem, dibeniem u.c. Dejoja līdz visi piepūstie baloni saplīsa.

Individuālās spēlēs bērni centās pārspēt savus un citu rekordus: mest ar bumbiņu pa bundžām un skaitīt punktus; mest bumbiņas lietussargā u.c.

Visiem visvairāk gribējās, lai ātrāk pienāktu piektdiena – Tūrisma diena. No rīta sapulcējās prāvs bērnu bariņš – 26 bērni. Uz jautājumu, kur iesim, mēs atbildējām, ka nezinām, kur Rūķi izlikuši norādes – bultiņas. Bija izlikti 7 kontrolpunkti, kuros vajadzēja kādu uzdevumu veikt. Pēc pareizām atbildēm ieguva nākamo norādi kurp doties tālāk. Nonākot galapunktā, vispirms visi bērni okupēja Bērnu pilsētiņu – līda, rāpās, slidinājās, šūpojās. Pēc okupācijas bija jāveic nākamās spēles, atrakcijas. Sekoja nākamais – kad cepsim desiņas? Tā ir neatņemama tūrisma sastāvdaļa! Nācās gan uzgaidīt pusdienas, jo jāsagādā malka, jāiekur ugunskurs, tikai tad var ķerties pie cepšanas. Īsinot laiku spēlēja spēles, kuras visvairāk bija ieinteresējušas bērnus. Pēc sātīgām pusdienām bērniem bija pārsteigums – medaļas un pateicības raksts. Viņi cītīgi visu nedēļu piedalījās ne tik vieglās rotaļās un spēlēs.

Kopumā nedēļas garumā piedalījās 37 bērni.

Mums, šī pasākuma vadītājām, radās „mazuma piegarša”. Pirmās divas dienas īsti nevarējām saprast ar ko sākt, kādu nākamo rotaļu ņemt. Ne jau tāpēc, ka iepriekš nebūtu sagatavojušās, bet gan tāpēc, ka šī ir pirmā reize, kad kaut ko tamlīdzīgu darām. Ikdienā stundā vai kādā nodarbībā novadīt rotaļu ir tīrais nieks, bet šeit vairāku stundu garumā un mērķauditorija arī vecumā no 3 – 11 gadiem. Trešajā dienā mums atlika vienai uz otru paskatīties, lai saprastu, kāda rotaļa vai stafete sekos. Piektdien pēc notiesātām ugunskurā uzsildītām desiņām atskārtām – vai tad jau viss? Likās, tikko iesākām un varētu turpināt vēl kādu nedēļu! Nonācām pie secinājuma, ka nākamvasar varētu rīkot līdzīgu pasākumu ar nakšņošanu, nakts rotaļām un atrakcijām. Šī ir lieliska iespēja gūt pieredzi, spēt izprast bērnus (vecuma amplitūda plaša), kā arī apzināties, cik daudz bērni var izdarīt, piemeklēt rotaļas atbilstoši viņu vecumam.

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: