Kuršu ķoniņu diena Turlavas apkaimē

Lejaskurzemes laikraksts “Kurzemnieks” ziņo, ka 21. augusts Turlavā būs veltīts kuršu ķoniņiem. Sorosa fonda Latvija un novada domes atbalstīto pasākumu rīko Turlavas pamatskola, Zanda Spuļģīte ir projekta direktore. Šajā dienā sev interesantas un noderīgas nodarbes un informāciju atradīs gan vēstures, gan aktīvu nodarbju cienītāji. Tiksimies Turlavā!13.00 viss sāksies ar svētbrīdi Lipaiķu baznīcā. Pēc stundas skolā notiks vēsturiskie lasījumi. Galvenā viešņa būs profesore Janīna Kursīte ar studentiem, arī folkloristes Ina Celitāne un Dace Nasteviča. Skolā būs izstāde par ķoniņiem, kurā materiāli gan no muzeja, gan pašu pagastā vākti, arī rokdarbu izstādes. 15.00 pie skolas sākšoties Brīvciema tirgus. Tam aicināti pieteikties amatnieki arī no citurienes (tālr. 26263960). Tirgus placī tiks vārīta saldo klimpu zupa, uzstāsies stāstnieki un dejotāji, skolēni rādīs teātri par ķoniņiem, būs rotaļas u.c. jampadrači.
17.00 skolas stadionā notiks Ziņneša skrējiens – sportiski atraktīvi uzdevumi un spēles. 18.00 sāksies ekskursijas pa brīvciemiem. Visu dienu cilvēki varēs pieteikties, lai gida pavadībā autobusā dotos lūkot vēsturiskās vietas. 20.00 estrādē visi gaidīti Ķoniņu lustēs ar dziesmām, dančiem un citām izdarībām. Zanda brīdina, ka malā sēdēt nevarēs, jo līksmība ir arī pašu rokās. 21.00 zaļumballē spēlēs Kazdangas pūtēju orķestris.
„Vēl nezinām, vai līdzīgi pasākumi būs katru gadu. Gribam, lai atbrauc cilvēki, kuri šeit dzīvojuši, kuriem ir saikne ar kuršu ķoniņiem. Būs lielas lapas ar brīvciemu nosaukumiem, lūgsim, lai cilvēki uzraksta, kurš kurā mājā dzīvojis. Sākumā vajag to uzzināt, jo tā iznācis, ka Kuršu ķoniņu dienu rīko ienācēji. Kuldīgas novadā ir vairākas vērtības: Kuldīgā – Ventas rumba, Gudeniekos – suiti, bet Turlavā – kuršu ķoniņi. Tās zīmīgas visai Latvijai, tās vajag akcentēt,” pārliecināta Z.Spuļģīte.

komentāri


Tavs viedoklis ir svarīgs: