Kazdangas dārzkopji teoriju skata praksē

Kazdangā pie Saieta nama iestādīti vairāk nekā 40 no Baltezera atvestie augi – vairāku šķirņu Japānas spirejas un vilkābeles. Tos atveda dārzkopības kursu dalībnieki un dārzu draugi no Kazdangas un apkārtnes, kuri pabija pieredzes apmaiņas braucienā uz Tukumu, Babīti un Baltezeru.

Par pieredzēto stāsta Kazdangas pagasta projektu koordinatore Biruta Konrāde:

„Tukumā kopā ar gidi, Bulduru dārzkopības tehnikuma pasniedzēju Daci Lukševicu apskatījām viņas izveidoto dārzu pie mājas, kas ir viens no skaistākajiem Tukuma pilsētā. Vairāk uzzinājām par augiem – ēnmīļiem un saulmīļiem. Pie dārznieces iegādājāmies dažādas ziemciešu šķirnes. Pasniedzēja dalījās pieredzē par dārza projekta izstrādes pamatprincipiem un dārza estētiku, ekoloģiju un ekonomiju.

Dace Lukševica parādīja pilsētas sabiedriskos apstādījumus pie lielveikala “Allhaus”, kuriem projektu ir pati veidojusi, pastāstīja, kā pareizi ierīkot un kopt apstādījumus, lai tie labi augtu un bagātīgi  ziedētu.

Babītes rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētavā priecājāmies par 66 rododendru sugām un 157 šķirnēm, dažas no kurām sasniedz pat 3 metru augstumu.

Audzētavas agronome, izmēģinājumu lauka vadītāja Rasma Štrakšis pastāstīja, ka patreiz tā ir vienīgā specializētā rododendru audzētava Baltijā, izveidota priežu mežā 12 ha platībā. 1. jūlijā Latvijas Universitātes Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētava “Babīte” svinēs 30 gadu jubileju. Rododendri ziedos vēl ir skatāmi visu jūniju.

Baltezera kokaudzētavā var apskatīt vairāk nekā četrdesmit ierīkotos paraugdārzus. Pārņemot pieredzi no kokaudzētavas direktora Vara Kazāka un darbiniekiem, guvām priekšstatu, kādu vietu augiem izvēlēties un kā veidojamas košumkrūmu dobes, kā arī iegādājāmies košumkrūmu un puķu stādus savam dārzam un priekam.

Pieredzes apmaiņas braucienu līdzfinansēja Kazdangas pagasta pārvalde.”

Kazdangā turpinās dārzkopības mācību cikls “Kā izveidot mājīgu un praktisku dārzu”. Cikls ir viena no Sorosa fonda Latvija atbalstītā projekta “Motivācijas programma Kazdangas apkārtnes iedzīvotājiem “Nāc, mācies, dari, – tu to vari!”” aktivitātēm.

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: