Iespēja piedalīties jauniešu vasaras skolā “Mediji, to veidošana un debates”

„Žurnālistika atrodas krustcelēs. Vieni tai pareģo nāvi. Otri uzskata, ka tā izdzīvos, bet pārvērtīsies. Mēs piederam otrajiem.” Tā apgalvo jauno žurnālistu vasaras skolas rīkotāji un aicina jauniešus, kuriem ir ko teikt, pieteikties unikālam pasākumam laikā no 16. līdz 30. augustam.

Ja Tevi interesē mediji un Tu uzskati, ka tiem ir nākotne, ja Tev nav vienalga, kas notiek Tev apkārt un Tu vēlies par to vēstīt citiem, ja Tev bijusi iespēja ielūkoties mediju pasaulē, vai arī Tu tikai grasies to darīt, ja Tev ir jauna medija ideja, bet nav izdevies sastapt īsto padomdevēju, ja Tu esi vecumā no 18 – 29 gadiem – aicinām Tevi līdz 2010. gada 1. jūlijam pieteikties dalībai Jauno žurnālistu vasaras skolā no16. – 30. augustam.

Vasaras nometnes galvenais mērķis ir radīt jauniešiem priekšstatu par to, kā darbojas profesionāli mediji, kādas ir jauniešu iespējas iesaistīties to satura radīšanā un pilnveidot spēju analizēt, kritiski izvērtēt plašsaziņas līdzekļu piedāvāto informāciju. Jo īpaši jaunieši tiks mudināti aktīvi darboties jauno mediju jomā un jaunu projektu radīšanā.

Noslēdzoties jauno žurnālistu vasaras nometnei, katrs dalībnieks būs strādājis pie sava konkrēta mediju projekta, un tam jākalpo kā pamudinājumam jeb iedvesmai aktīvi darboties šajā jomā. Taču arī gadījumā, ja daļa dalībnieku aktīvi neiesaistīsies žurnālistikā, viņi kļūs par daudz kritiskākiem un izglītotākiem mediju patērētājiem.

Tāpat sagaidāms, ka, pavadot laiku kopīgās divu nedēļu nodarbībās, jaunieši var vienoties par kopīgiem sadarbības projektiem un izveidot neformālu saziņas tīklu. Savukārt SFL būs izveidots kontaktu tīkls ar jauniešiem no dažādām Latvijas vietām un interešu grupām, ko būs iespējams izmantot citu nākotnes projektu īstenošanā.

Pieteikuma anketa pieejama: http://www.idebate.org/youthmedia/?page_id=87

Sīkāka informācija, sludinājums un projekta apraksts: http://www.sfl.lv/public/30138.html

Vasaras skolas rīkotāji: Sorosa fonds – Latvija sadarbībā ar Open society institute Youth and Media program

komentāri


Tavs viedoklis ir svarīgs: