Datorkursu izlaidums Kazdangas pamatskolā

Kazdangā projekta „Motivācijas programma Kazdangas apkārtnes iedzīvotājiem” Nāc, mācies, dari,-tu to vari” ietvaros gada garumā notiek dažādi kursi un semināri gan Kazdangas Kultūras centrā, gan Māteru Jura Kazdangas pamatskolā, Viena no aktivitātēm, kas bija kupli apmeklēta, ir datorkursi pieaugušajiem. Nupat nosvinēts pirmais izlaidums.

No februāra līdz maijam 38 Kazdangas un apkārtnes iedzīvotāji apguva pamatprasmes datorzinībās. Tika noorganizētas 3 grupas (gan iesācējiem, gan ar priekšzināšanām), lai dotu iespēju mācīties visiem, kas vēlas. Datorzinību pasaulē spert pirmos soļus palīdzēja informātikas skolotāja Ilona Bloka. Kursantu zināšanu līmenis bija dažāds. Tāpēc īstajā laikā nāca datorkursi. Ļoti gaidītas bija nodarbību dienas, kad visiem atkal bija iespēja satikties informātikas kabinetā, dalīties pieredzē, gūt jaunas zināšanas, priecāties par plašajām iespējām, ko dod datorzinības. Svarīgākais ieguvums ir tas, ka, protot izmantot internetu, ir lielāka iespēja atrast darbu un veidot savu karjeru. Paveras plašākas iespējas uzzināt jaunu informāciju, apgūt valodas, sazināties ar draugiem. Kursu dalībnieki atzina, ka datorprasmes vajadzīgas arī veicot ikmēneša maksājumus, sagatavojot atskaites dažādām iestādēm. Kursu noslēgumā  visi saņēma apliecības par datorzinību kursos apgūtajām tēmām. Ziedus un pateicības vārdus saņēma skolotāja Ilona Bloka par zināšanām, pacietību un  sapratni. Kursantu atsauksmēs varēja lasīt par vērtīgajiem kursiem, par lielisko iespēju satikties, izrauties no ierastās ikdienas steigas, par gūtajām zināšanām. Izskanēja vēlējums – turpināt iesākto.

* Turpinās dārzkopības cikls ”Kā izveidot mājīgu un praktisku dārzu”. Nākošā septītā nodarbība notiks 27. maijā plkst. 14.00 Kazdangas kultūras centrā. Nodarbības tēma „Akmensdārzu ierīkošana. Dzīvžogi”.

 

*Dārzkopības kursu dalībnieki un dārzu draugi 7. jūnijā dosies pieredzes apmaiņas braucienā uz Tukumu, Babīti un Baltezeru. Tukumā ar gidi, Bulduru dārzkopības vidusskolas dendroloģijas pasniedzēju, apskatīsim skaistākos dārzus un pilsētas sabiedriskos apstādījumus. Pabūsim Babītē – rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētavā, savukārt Baltezera kokaudzētavā saņemsim derīgus padomus un varēsim iegādāties stādus savam dārzam un priekam.

* Vācu valodas kursu dalībnieki jūnijā dosies ekskursijā uz Vāciju.

*Vasarā turpināsies nodarbības kokapstrādē un metālapstrādē, sportā, ģimenes cikla nodarbības, kā arī rokdarbi un dārzkopība.

Projekta vadītāja Biruta Konrāde

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: