Sējam prieku kā rožu dārzu

Vārkavas pamatskolas nopietnajām datorapmācības, šūšanas, adīšanas, netradicionālo tehniku darbnīcām uz pavasari pievienojusies rotaļīgā, skanīgā folkloras instrumentu spēles apmācības darbnīca. Nu jau šo sestdien , 29. maijā pulksten 18.00 dāvāsim prieku arī skatītājiem- visiem tiem, kam patīk latgaliskais, jautrība, apdziedāšanas dziesmas, kokles, treščatkas, cītaras skaņas.

Afiša izrādei "Pādējais gods", muzicē SFL projekta "Skola mazam un lielam" mūzikas darbnīca

Kokles, bajāna, cītaras, treščotku un grabekļa skaņas ir pievilinājušas Vārkavas pamatskolas folkloras kopas”Žubītes” dziedātājus. Arī Vārkavas ciema ļaudis ir klāt. Skolā pēcpusdienās skan Latgaļu kāzu dziesmas. Dzied un spēlē gan mazie skolas bērni, gan sirmas māmuļas, gan spriganas sievas un vīri. Visiem tīk šī nodarbe. Pēc tās paliek tik gaiši un jautri, ka gribās dziedāt gan runkuļu vagā, gan gotiņu slaucot, gan zāli pļaujot. Bet dziedāšana un prieks skolā vien nebeidzās. Vārkavas pašdarbnieku teātris vakaros estrādē mēģina jauno komēdiju “Pādējais gods”. Dziedāšana un muzicēšna turpinās vakaros, kad notiek kopējie teātra kopas un SFL folkloras darbnīcas mēģinājumi. Joku ainas Meikuļa un Ignata sētās mijās ar precību ainām un kāzu dziesmām.
Arī es pati ar prIeku dziedu un piedalos teātra muzikālajā apdarē. Aicinu visus mums pievienoties 29.maijā pulksten 18.00 Vārkavas pagasta estrādē.

komentāri


  • Prieks, ka laukos arī notiek aktīva kultūras dzīve šajā ekonomiski drūmajā laikā. Kas tad cits cels pašpziņu un optimismu, ja ne paši cilvēki. Vajag tikai viņus iekustināt.

Tavs viedoklis ir svarīgs: