Makašānu Skrīnis

Ir pagājuši vairāki mēneši, un pilnā sparā rit vairākas savstarpēji saistītas aktivitātes: skolēni, skolotāji, skolas absolventi un interesenti izgatavo un apglezno dažādus amatniecības priekšmetus. Darba process tiek fotografēts un detalizēti aprakstīts, lai visus sagatavotos materiālus varētu izvietot topošajā virtuālajā amatu pašmācības grāmatā www.skrinis.lv un nodot plašai lietošanai.

Makašānu „skrīnī”, kur ar jauno tehnoloģiju palīdzību piedāvāsim iespēju jauniešiem un pieaugušajiem pašmācības ceļā apgūt tradicionālos amatus, varēs arī atrast informāciju par amatu vēsturi, padomus, kā izgatavot koka lādes, traukus, dārza skulptūras, krucifiksus, dažādus rokdarbus, kā arī interesantas idejas koka priekšmetu apgleznošanā gan tautiskā, gan arī modernā stilā.

Aprīļa vidū jaunās ēkas tuvumā sākām veidot koka skulptūru dārzu, kuru ik gadu varēs papildināt ar jauniem eksponātiem. Pirmās starp krāšņajām pavasara puķu dobēm tika novietotas mākslinieka un skolotāja Antona Rancāna darinātās skulptūras, un nepilnu divu mēnešu laikā tām pievienojās vēl četri jauni tēli, ko izgatavojuši 12.klases skolēni.

Savukārt, jūnija mēnesī remontēsim un aprīkosim multifunkcionālo informācijas telpu, kur būs izvietoti amatniecības darinājumu paraugi, dažādi vizuāli materiāli un uzziņu literatūra par tradicionālo amatniecību Latvijā.

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: