Turpinām domāt par radošumu

Radošuma nedēļa tuvojas beigām, taču gribas ticēt, ka domāšana ir iekustināta, radošai domai slūžas parautas vaļā un vismaz dažas vietās labās idejas pāraugs labos un ilgtspējīgos darbos. Vakar un šodien Britu Padome organizēja Nākotnes Pilsētas spēli, kurā no mūsu projekta piedalījās arī Sandra no Malienas pamatskolas, pie kam piedalījās tik aktīvi un pārliecinoši, ka viena no spēles grupām/komandām Konsultatīvajai padomei “Izglītība visiem” prezentēja īpašu Malēnijas aktivizēšanas un pilnveidošanas projektu, izpelnoties gan pārējo spēlētāju, gan Padomes ekspertu un citu klātesošo atzinību. Moto “Katrs malēnietis – pats savas dzīves līderis!” ir gana pārliecinošs, lai to gribētos pārņemt. Tas man atgādina sarunu no filmas  “Brīvdienas”, kurā dzīvesgudrais scenāriju autors saka savai gados jaunajai sarunu biedrenei apmēram tā: “Filmās parasti ir galvenās aktrises un labākās draudzenes.  Tev jābūt par galveno varoni savā dzīvē.” Droši vien ik pa laikam ir vērts pārbaudīt, vai jūtamies un izturamies kā savas dzīves galvenie varoņi, vai visu laiku kādam paklausām, pakļaujamies un pielāgojamies?
Jāpiekrīt arī malēniešu projekta prezentācijā teiktajam, ka tas, kas bieži tiek saukts par ačgārnu domāšanu, patiesībā atklāj radošumu, netradicionālu un inovatīvu skatu uz lietām un notiekošo. Vairāk par Nākotnes pilsētas spēli, otrdien notikušo teletiltu un visu radošuma nedēļu meklējiet Britu padomes mājaslapā www.britishcouncil.lv . Tas tiešām ir to vērts!


Savukārt no britu eksperta Pola Kolarda šonedēļ teiktā man visvairāk iekritušas prātā divas atziņas: ka dzīvē jāvairo ne tikai „skaistais”, bet arī „praktiskais” radošums un ka radošums izpaužas ne tikai rezultātā, bet arī procesā. Manuprāt, ikdienā mēs visi esam daudz radošāki nekā paši to apzināmies. Kā gan citādi mēs tiktu galā ar ikdienas pienākumiem un izaicinājumiem, negaidītām situācijām, darbu un ceļu sastrēgumiem un visu citu, kas veido mūsu ikdienu. Uzticoties sev un paslavējot sevi – un savus bērnus – par spēju atrast radošus risinājumus, mēs ceļam savu pašapziņu un esam stiprāki, sastopoties ar nākamajiem izaicinājumiem.
Vēl pa šo laiku sākusies arī diskusija šīs lapas ietvaros, par ko ir patiesi liels prieks. Dzintra no Baldones vidusskolas ierosinājusi, ka iepriekš publicētais radošas skolas pazīmju saraksts papildināms ar vēl kādu nozīmīgu aspektu: Radoša skola ir tāda, uz kuru ikdienu gribas iet, no kuras vakaros ar prieku gribas atgriezties mājās; kurā arvien gribas atgriezties un vest uz turieni līdz sev tuvos cilvēkus. Paldies par šo ierosinājumu! Būsim pateicīgi arī par citām idejām.
Mums priekšā skaisti un nozīmīgi svētki. Lai tie mudina mūs padomāt, kā vislabāk varam savienot savas idejas, vajadzības, zināšanas, prasmes un enerģiju, lai rezultātā ieguvēji būtu mēs paši, un tas nozīmē arī mūsu valsts. Atkal citējot malēniešus – būsim tie, kuri vienmēr atradīs maisu, ar ko ienest gaismu jebkurā vietā un dzīves situācijā!

Aija Tūna

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: