Užavā aktīvi darbojas attīstošo rotaļu centrs bērniem

Projekta „Užavas pamatskolas attīstošā rotaļu centra 3-6 gadīgiem bērniem pilnveidošana” īstenošana tika uzsākta tūlīt pēc SFL finansiālā atbalsta saņemšanas.

Jau no 2009. gada novembra bērni regulāri apmeklē logopēda un angļu valodas nodarbības. Pēc angļu valodas nodarbībām audzinātājas ierastā „uzredzēšanos” vietā saņēma sveicienu „goodbye”, savukārt logopēdu kāds bērns iedomājās esam dakteri, tādēļ apmeklēt pirmās nodarbības nebija pierunājams. Novembrī bērni apmeklēja ventspilnieces M. Klušas mākslas studijas gleznu izstādi Užavas Tautas namā. Savukārt 16. decembrī, pateicoties SFL finansiālajam atbalstam, bērniem tika sagādāta jauka Ziemassvētku dāvana – izrādes Sniegbaltītes skola” apmeklējums Liepājas teātrī.

Decembrī par SFL piešķirtajiem līdzekļiem tika izremontētas internāta telpas. skolotāju un audzinātāju pirmais iespaids, apmeklējot telpas pēc remonta – silts, gaiši un mājīgi. Janvāra sākumā, pārceļoties uz jaunajām telpām, bērni bija sajūsmā, skanēja „urā ‘’, un visi sāka rosīties, palīdzēt likt kastēs mantas. 15. janvārī notika rotaļu centra atklāšanas pasākums. Lentes griešana tika uzticēta pagasta pārvaldniecei Laimai Erlihai – Štrankai. Skolas direktore Guntra Magonīte bērniem stāstīja par Džordžu Sorosu, kurš netērē naudu konfektēs, bet dāvina to labdarīgiem mērķiem. Visus pārsteidza Zaķa ierašanās, kurš dāvināja burkānus un kopā ar bērniem sildīja nosalušās kājas. Noslēgumā visi cienājās ar kūku.

Jaunajās telpās bieži viesi ir vecāki. Viņus iepriecina mājīgā nodarbību telpa, siltais ūdens un iespēja bērnu virsdrēbes atstāt atsevišķā garderobes telpā. Māmiņas ir gandarītas par daudzveidīgajām attīstošajām nodarbībām. Telpas jau rotā bērnu darbiņi. Savu bērnu sasniegumus vecāki varēja novērtēt „ Ziemassvētku eglītes ” pasākumā Užavas tautas namā, klausoties dzejoļus un dziedātās dziesmas. Audzinātājas ievērojušas, ka bērni ir atraisītāki, kļuvuši atbildīgāki, jo nu viņiem ir savas mājas. Jaunajās telpās ir vairāk vietas, nav tik saspiesti un ir vieglāk strādāt gan bērniem, gan pieaugušajiem.

komentāri


  • Tavs viedoklis ir svarīgs:

Tavs viedoklis ir svarīgs: